joomla templates top joomla templates template joomla

Rowerzyści i piesi na "celowniku" policji. Dwóch kierowców jednośladu wykluczono z ruchu, byli po spożyciu alkoholu. Odnotowano 12 wykroczeń pieszych i 49 przez rowerzystów

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W środę 25 maja funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” realizowali zadania w ramach wzmożonych działań wojewódzkich pn. „Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem.

Mundurowi podczas służby zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełnianie przez pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze obserwowali też, czy kierowcy przestrzegają praw pieszych i rowerzystów. Policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Celem akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Uczestnicy ruchu z grupy „NURD” w kontakcie z pojazdem odnoszą większe obrażenia, niż np. osoba którą chroni karoseria pojazdu, dlatego ich bezpieczeństwo objęto szczególną troską.
 
 
W wczorajszej (25.08.20) wojewódzkiej akcji trwającej od godz. 6.00 do 22.00 wzięło udział 16 funkcjonariuszy ruchu drogowego z grudziądzkiej jednostki. Efektem działań było ujawnienie 12 wykroczeń popełnionych przez osoby piesze i 49 popełnionych przez rowerzystów.
 
 
Niestety dwóch rowerzystów policjanci wykluczyli z ruchu bo dopuścili się jazdy po spożyciu alkoholu. Najpoważniejsze przewinienia kierowców wobec uczestników ruchu z grupy „NURD” to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.
 
Na sprawców wykroczeń nakładano mandaty karne lub ich pouczano w zależności jak poważne było przewinienie. Podczas działań nie odnotowano żadnego zdarzenia z uczestnikiem ruchu z grupy NURD.