joomla templates top joomla templates template joomla

Dwaj pijani rowerzyści na ul. Chełmińskiej przyłapani przez monitoring. Mogą teraz dostać zakaz prowadzenia rowerów

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Dwa pijani rowerzyści łamiąc szereg przepisów przemieszczali się w piątkową noc wzdłuż ul. Chełmińskiej. Dziwne zachowanie zauważył operator monitoringu. Zajęła się nimi policja.
 
W nocy z czwartku na piątek - 20 na 21 kwietnia - operator miejskiego monitoringu zauważył na ulicy Chełmińskiej dwóch pijanych rowerzystów. Poinformował policjantów, którzy zatrzymali mężczyzn.
 
 
 
Mężczyźni początkowo poruszali się po torowisku, a później jechali nawet całą szerokością jezdni. Mieli wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Uderzyli w płot i w zaparkowany na chodniku samochód.
 
Operator monitoringu powiadomił Policję. Rowerzystami okazali się 19- i 20-latek. Mieli 1,3 i 1,8 promila alkoholu.
 
 
Co moze grozić za jazdę po pijaku rowerem? 
 
Policjant po zatrzymaniu rowerzysty jadącego na rowerze w stanie po spożyciu alkoholu jeżeli badanie wykazie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, jeżeli rowerzysta stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, może skierować sprawę do sądu, a ten może wymierzyć karę grzywny od 20 zł do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat, karę aresztu na okres od 5 do 14 dni.
 
Podobnie jest w przypadku pijanego kierowcy. Sąd może wymierzyć karę grzywny od 50 zł do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat, karę pozbawienia wolności na okres od 5 do 30 dni.
 
W żadnym przypadku rowerzysta jadący po alkoholu nie straci prawa jazdy.
 
 
 

Komentarze  

0 # Irka 2017-04-26 22:56
Cały tydzień, od poniedziałku w środku dnia ciągle tramwaje stop!! codziennie jeździć się nei da to ktos na torach zaparkuje to wypadek :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # John 2017-04-26 22:17
Chyba wykrakałem wczorajszą opinię.Dziś właśnie tam była stłuczka tramwajowa !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # John 2017-04-25 22:59
Pijane torowisko. Spójrzcie, kto tak buduje linię tramwajową, powyginane szyny, bałagan na jezdni, możliwość otarcia się wagonu o wyprzedzający autobus.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować