joomla templates top joomla templates template joomla

Rowerzysta potrącony na przejeździe rowerowym. Prowadzący samochód zlekceważył przepisy i nie zachował szczególnych środków ostrożności

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Rowerzysta potrącony na przejeździe na ul. Szocie Toruńskiej. Kierowca pojazdu nie udzielił pierwszeństwa. Cudem prowadzący jednoślad nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

W piątek 29 czerwca tuż przed godziną 21.00 w Grudziądzu na ul. Szosa Toruńska kierujący samochodem fiat uno na przejeździe rowerowym nie udzielił pierwszeństwa dla znajdującego się tam rowerzysty doprowadzając do uderzenia w 64 – letniego kierującego jednośladem. 

 
Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że prowadzący samochód zlekceważył przepisy i nie zachował szczególnych środków ostrożności przejeżdżając przez oznaczony przejazd dla rowerzystów i przejście dla pieszych. 
 
- To rażące naruszenie podstawowych zasad w ruchu drogowym - 
 
Rowerzysta został przewieziony do szpitala, na szczęście prowadzący jednoślad nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Policjanci odebrali prawo jazdy 49 – letniemu kierowcy fiata uznając jego winę za bezsporną.