joomla templates top joomla templates template joomla

Rowerzystka skręcając w lewo uderzyła w bok jadącego samochodu ciężarowego. Kobieta została przetransportowana do szpitala

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
We wtorek grudziądzcy policjanci odnotowali dwa groźnie wyglądające zdarzenia na grudziądzkich ulicach. Na szczęście w jednym ja i w drugim wypadku odbyło się bez ofiar.
 
Policjanci grudziądzkiej „drogówki” we wtorek tuż po godzinie 11:00 zostali zaalarmowani o wypadku do którego doszło na ulicy Warszawskiej w Grudziądzu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 35-letnia kierująca rowerem poruszała się po ścieżce rowerowej w kierunku centrum miasta.
 
 
W pewnym momencie nie upewniając się co do możliwości bezpiecznej zmiany kierunku jazdy, skręciła w lewo na przejazd dla rowerzystów i uderzyła w bok jadącego samochodu ciężarowego poruszającego się z tego samego kierunku. Rowerzystka z miejsca została przetransportowana do szpitala. Jak później ustalono doznała lekkich obrażeń ciała.
 
Do drugiego zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:00 na ulicy Solidarności w Grudziądzu. Policjanci, którzy likwidowali jego skutki ustalili, że 21-letnia grudziądzanka poruszająca się osobową toyotą, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze drogi, a następnie dachowała.
 
I w tym przypadku kierująca może mówić o dużym szczęściu ponieważ nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Oba te zdarzenia zostały zakończone przez mundurowych w postępowaniu mandatowym. Policjanci proszą o zachowanie na drogach zdrowego rozsądku i jadę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.