joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczęły się kontrole w Grudziądzu, brak maseczki może sporo kosztować. Policjanci z pracownikami sanepidu sprawdzają w Grudziądzu placówki handlowe

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W ostatnich dniach można było spotkać w placówkach handlowych, a także w restauracjach i pubach policjantów i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej z Grudziądza, którzy sprawdzali obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowania dystansu społecznego.
 
Pod „lupę” policjantów i pracowników Sanepidu wzięto w minionym tygodniu restauracje, puby oraz placówki handlowo-usługowe na terenie miasta. Sprawdzano czy właściciele lokali przestrzegają reżimu sanitarnego. Kontrolowano zakrywanie ust i nosa, zarówno przez pracowników lokali, ale także przez klientów w placówkach handlowych.
 
 
W trakcie rozmów informowano, jak ważnym jest w obecnej sytuacji zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, ale także zachowanie bezpiecznego 1,5 metrowego odstępu społecznego.
 
Policja przypomina.
 
Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet
do 5000 złotych.

Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem informowany jest również sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych konsekwencji przez stróżów prawa, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.