joomla templates top joomla templates template joomla

Likwidacja rynku narkotykowego w Grudziądzu w toku. Kryminalni rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą dilerów narkotyków. Zatrzymano 7 osób, pięciu mężczyzn i dwie kobiety

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum; fot/video: policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Siedem zatrzymanych osób, przejęcie ponad 1,7 kg różnych środków narkotycznych, zabezpieczenie ponad 218 tys. zł gotówki pochodzącej prawdopodobnie z działalności przestępczej to najważniejsze efekty z działań grudziądzkich kryminalnych skierowanych w przestępczość narkotykową. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Grudziądzu.

We wtorek 19 lutego w godzinach porannych w kilku wytypowanych miejscach w Grudziądzu jednocześnie pojawili się policjanci, którzy realizowali zaplonowane wcześniej działania skierowane w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali osoby podejrzewane o udział w handlu środkami odurzającymi, przeszukiwali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze i samochody użytkowane przez przestępców.

Największe siły policjanci skumulowali na ul. Kościuszki w Grudziądzu wiedzieli bowiem, że tam w jednej z kamienic handluje się narkotykami. Miejscowi policjanci wspierani przez antyterrorystów z Bydgoszczy weszli do dwóch mieszkań, gdzie zatrzymali trzy osoby. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu policjantów w tym technicy kryminalistyki i specjalnie wyszkolony pies do szukania narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze i piwnicę.

Efektem całości szeroko zakrojonych działań grudziądzkich kryminalnych i antyterrorystów było zatrzymanie siedmiu osób podejrzewanych o udział w przestępczości narkotykowej. 

- Pięciu mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 26 do 44 lat trafiło do grudziądzkiej komendy. Jedną z kobiet, po wykonaniu wstępnych czynności, zwolniono, pozostali podejrzewani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie -

Policjanci przejęli ponad 1,7 kg różnego rodzaju środków narkotycznych. Kryminalni zabezpieczyli też papierosy bez znaków akcyzy i ponad 218 tys. zł gotówki, pochodzącej prawdopodobnie z działalności przestępczej.

Wczoraj 20 lutego zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszeli zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani, w szczególności na udzielaniu substancji narkotycznych innym osobom w celu osiągniecia korzyści majątkowej. 26-latka natomiast odpowie za posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Dzisiaj 21 lutego Sąd Rejonowy w Grudziądzu rozpatrzy wnioski prokuratury w sprawie tymczasowego aresztowania podejrzanych. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymana kobieta, decyzją prokuratora, została objęta policyjnym dozorem, zobowiązana do poręczenia majątkowego i ma zakazu opuszczania kraju.