joomla templates top joomla templates template joomla

Kobiecie pomyliła się droga w terenie zabudowanym z autostradą. Gnała ul. Peszkowskiego 161 km/h. Jej podróż przerwał patrol drogówki, musiała zostawić samochód na poboczu, straciła prawo jazdy

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zarejestrowali audi, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość. Wykony dynamicznie pomiar wskazał, że auto pędziło z prędkością 161 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 80 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. 35–letnia kobieta nie tylko otrzymała mandat, ale funkcjonariusze odebrali jej prawo jazdy.
We wtorek 9 października grudziądzcy policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym pojazdem z videorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Peszkowskiego prowadząca radiowóz policjantka zauważyła, że jadące przed nią  audi bardzo szybko się przemieszcza. Policyjny videorejestrator wskazał, że jedzie 161 km/h. 
Mundurowi zatrzymali do kontroli "osobówkę". Okazało się, że autem kieruje 35–letnia kobieta. Kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy. Sprawczyni wykroczenia z pokorą przyjęła karę. Teraz  policjanci o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesięce.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy też, że skutki potencjalnych zdarzeń zależne są właśnie od prędkości. Mniejsza prędkość to mniej poważne uszkodzenia i obrażenia ciała. Apelujemy o bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi nie tylko do obowiązujących przepisów, ale także warunków ruchu i własnych umiejętności.