joomla templates top joomla templates template joomla

Sekcja zwłok ciała 19-latka zmarłego na ul. Toruńskiej nie potwierdziła udziału osób trzecich w śmierci chłopca. Informuje prokuratura

R.Ż/eSerwis.info; fot/archiwum: TVN24, na zdjęciu: Prokuratura Grudziądz, Magdalena Chodyna włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W dniu dzisiejszym przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego 19-latka, która wykluczyła udział osób trzecich w śmierci chłopca. Przyczyną śmierci był zawał serca. 
 
W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kamienicy przy ul. Toruńskiej w Grudziądzu znajduje się martwy 19-latek. Zatrzymano w tej sprawie do wyjaśnienia matkę nieżyjącego chłopca, a także jej konkubenta. Początkowo prokuratura nie wykluczała udziału w śmierci 19-latka osób trzecich, ponieważ na ciele chłopca znajdowały się ślady mogące świadczyć o tym.
 
- Dzisiaj przeprowadzono sekcję zwłok, która wykluczyła udział osób trzecich w śmierci chłopca -
 
 Z ustaleń biegłego jakich dokonano wynika jednoznacznie, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność lewokomorowa mięśnia sercowego - informuje prokuratura.
 
- 19-latek dostał zawału - 
 
 
W przypadku obrażeń, które chłopak posiadał na ciele, mowa o ranach kąsanych w okolicy oczów:
 
- powstały na skutek pogryzienia przez psa i nie przyczyniło się do zgonu - 
 
Z ciała denata pobrano również krew i mocz na zawartość alkoholu i środków psychoaktywnych.
 
Śmierć 19-latka nastąpiła w czwartek po południu. Pogotowie wezwała matka chłopca, która razem z konkubentem została przesłuchana w charakterze świadka. Śledztwo prowadzone początkowo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, po sekcji zwłok zmieniło ustalenia śledczych - wykluczono udział osób trzecich.