joomla templates top joomla templates template joomla

Sekundy zdecydowały o ludzkim życiu. 22-latek z Dragacza wisiał już na linie, kiedy policjanci przybyli na miejsce. Chłopaka udało sie odratować w ostatniej chwili

info: Policja/Świecie; fot: pixabay.com włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Dzięki oficer dyżurnej ze Świecia i mundurowym z posterunku w Dragaczu nie doszło do tragedii. Policjantka usiłowała przez telefon odwieść mężczyznę od desperackich zamiarów i tak długo z nim rozmawiała, by wysłany na miejsce patrol zdążył dotrzeć i udaremnić jego plany. Wprawdzie 22-latek, w pewnym momencie, rozłączył się, ale wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze.
 
We wtorek około 16.00 do komendy w Świeciu wpłynęła z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacja o desperackich zamiarach jednego z mieszkańców gminy Dragacz.
 
 
Dyżurna, nie tracąc ani chwili, natychmiast zadzwoniła na podany w zgłoszeniu telefon i jedocześnie wysłała pod ustalony adres najbliższy patrol. Policjantka, wiedząc, że musi zyskać na czasie, usiłowała rozmawiać z mężczyzną jak najdłużej, jednak ten w pewnym momencie rozłączył się.
 
Jak się okazało, po chwili na miejscu byli funkcjonariusze, którzy w jednym z pomieszczeń znaleźli wiszącego już 22-latka. Na szczęście mężczyzna był przytomny i po udzieleniu mu przez policjantów pierwszej pomocy został zabrany karetką do szpitala.
 
Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej policyjnej interwencji nie doszło do tragedii.