joomla templates top joomla templates template joomla

Siła uderzenia była tak duża, że została wyrwana kabina. Aby wydostać kierowcę strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karose

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Dzisiejszej nocy na autostradzie A 1 kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z pierwszego pojazdu wyrwało kabinę, która spadał na jezdnie. Kierowcę trzeba był wycinać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Trzeci kierowca najechał na leżące już na jezdni elementy z rozbitych pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W poniedziałek 18 stycznia tuż po północy oficer dyżurny został poinformowany, że na autostradzie A 1 doszło do zdarzenia, w którym uczestniczą trzy samochody ciężarowe. Natychmiast w to miejsce dyżurny wysłał służby ratunkowe.
 
 
Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 26-letni kierujący ciężarowy renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył kierującego ciężarowym manem z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z pierwszego tira została wyrwana kabina, która spadła na jezdnie. Na elementy leżące na jezdni najechał trzeci kierujący również samochodem ciężarowym marki Volvo.
 
Aby wydostać kierowcę z leżącej na jezdni kabiny, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu. Oprócz pojazdów doszło także do uszkodzenia infrastruktury drogowej.
 
Na sprawcę zdarzenia mundurowi nałożyli mandat i punkty karne.
 
Policjanci proszą o rozważną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków pogodowych i drogowych.