joomla templates top joomla templates template joomla

Siła zderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik. 19-letnia kierująca autem osobowym zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z volkswagenem

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
 
W miejscowości Kłódka na drodze K 16 19-letnia kierująca osobowym peugeotem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z 49-letnim kierującym volkswagenem. 
 
Siła zderzenia była tak duża, że z pojazdu Peugeot wypadł silnik. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Mundurowi na 19-latkę nałożyli mandat oraz punkty karne.
 
 
Zimowa aura to często trudne warunki na drodze. Dotyczy to szczególnie godzin porannych oraz wieczorowo-nocnych, kiedy drogi są śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych tj. opadach śniegu, marznącego deszczu, występującego na jezdni błota pośniegowego, niskiej temperatury drogi stają się niebezpieczne.
 
Wielu kierującym wydaje się, że jezdnia jest czarna, tymczasem drogi mogą być pokryte niewidoczną warstwą lodu, a w związku z tym być śliskie. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że koła pojazdów łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania wydłuża się. Należy wtedy pamiętać o zachowaniu większej niż zazwyczaj bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.