joomla templates top joomla templates template joomla

Ciemności na Błoniach trwają od lat. 1000 zł dla tego kto wskaże wandali kradnących kable i fragmenty iluminacji

R.Ż/eSerwis.info; info: Urzad Miejski, Grudziądz; foto: Mariusz Nasieniewski włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Na profilu wiceprezydenta Marka Sikory pojawiła się informacja sugerująca, że z powodu kradzieży elementów iluminacji jakich dokonano  niedawno przy grudziądzkich Spichrzach zapadła ciemność. Problem w tym, że ciemność ta panuje już od kilku lat i nie widać aby coś się zmieniało na Błoniach Nadwiślańskich.  
 
„Niestety po raz kolejny skradziono oprawy oświetleniowe zamontowane wzdłuż Spichlerzy w ramach iluminacji tego obiektu. Miasto znowu będzie musiało ponieść dodatkowe koszty, by naprawić ten akt wandalizmu” 
 
 
 
Taki komunikat ukazał się na stornach Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Rzecz w tym, że ta ciemność nie zapanowała tam kilka dni temu, ale trwa na Błoniach Nadwiślańskich od kilku lat, a miasto nie potrafi sobie z tym poradzić.
 
 
Sprawę sygnalizowano na Sesjach Rady Miejskiej wielokrotnie. Odpowiedź zawsze była ta sama: 
 
- „Wykopano kabel, skradziono lampę … ”
 
W związku z tym apelujemy do mieszkańców, by w przypadku posiadania informacji na temat sprawcy tego bezsensownego czynu zgłosili ten fakt na policję. 
 
Marek Sikora, który jest autorem projektu iluminacji postanowił ufundować nagrodę w wysokości 1000 zł dla osoby, która pomoże wskazać złodzieja. 

Miasto prosi grudziądzan, by nie pozostawali obojętni, gdy są świadkami wandalizmu np. niszczenia wiat przystankowych, małej architektury, czy malowania graffiti i informowali w każdej takiej sytuacji policję lub Straż Miejską. 
 
Jak to możliwe, że w miejscu, gdzie podobno działa monistoring nie udaje się złapać złodziei kabli? 
 
 
 

Komentarze  

0 # Irena 2017-10-13 23:04
JAk można ukraśc kabel pod napięciem:) Nie rozumiem to chyba jakaś zorganizowan grupa elektryczna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kuba 2017-10-13 21:48
Giną kable za grube tysiace nikt nie moze znaleźć winnego a jesli pije sie np piwo to od razu kilka patroli mobilnych i pieszych. Monitoring wszystko widzi? A jak kable kradna nie ? Wiec o co tu chodzi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Bohdan Janiszewski 2017-10-12 18:28
Może straż miejska skoro sama nazwa na nią wskazuje? Wystarczy ustawić tam posterunek 24 godzinny ( jak w wojsku) i nie będą musieli strażnicy ścigać babć sprzedających kwiaty przed cmentarzem. Czemu władze miasta źle używają straży miejskiej? To zastanawiające. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować