joomla templates top joomla templates template joomla

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Ofiarą w wypadku jest Janusz Dzięcioł

Agencja/eReporter24; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Jak podaje Gazeta Pomorska zginął w nim Janusz Dzięcioł, który był poseł, polityk, zwycięzcą pierwszej edycji programu Big Brother, szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą.
 
 
Do wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem doszło o godz. 8.30. Jest to miejsce niebezpieczne, w którym nie ma szlabanów, ale gdzie funkcjonuje sygnalizacja ostrzegawcza. Jak podają służby auto miało wjechać wprost pod pociąg relacji Toruń Główny -  Grudziądz. W tym miejscu znajduje się sygnalizacja ostrzegawcza informująca kierowców o nadjeżdżającym pociągu. W wypadku śmierć poniósł 66-letni kierowca samochodu.
 
 
Według doniesień ofiarą śmiertelną - jak podała Gazeta Pomorska -  jest znany grudziądzki polityk Janusz Dzięcioł, dwukrotny poseł na Sejm VI i VII kadencji, zwycięzca pierwszej edycji programy Big Brother, a w ostatnich wyborach kandydat do sejmu z list Koalicji Polskiej PSL. 
 
Żaden z pasażerów i obsługi pociągu nie ucierpiał w zderzeniu - jak informuje operator. Na miejscu wypadku przez służby powadzone są czynności, ruch pociągów na linii relacji Grudziądz -Toruń został wstrzymany. 
 
Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali pierwszych świadków. Okoliczności wypadku będą teraz przedmiotem dalszego śledztwa. 
 
 
Jak podała policja w komunikacie.
 
- "Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący pojazdem marki Citroen C5 66-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego jadąc z kierunku Grudziądza Drogą Krajową nr 55, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał na przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z pociągiem relacji Toruń-Grudziądz. W wyniku zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu" -