joomla templates top joomla templates template joomla

Statystyka mówi sama za siebie. Na 98 kontroli 70 pojazdów przekroczyło dozwoloną prędkość. Działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości” na ulicach Grudziądza

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w piątek 19 września br . Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
 
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały piątkowy dzień.
 
 
Policjanci skontrolowali 98 pojazdów. Mundurowi ujawnili 89 wykroczeń z czego blisko 70 to przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety przekroczenia prędkości głównie kierowcy popełniają w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wobec tych kierowców stosowali pouczenia i mandaty.
 
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.