joomla templates top joomla templates template joomla

Strażacy usunęli drzewo stwarzające zagrożenie w Mniszku. Jak twierdzą mieszkańcy sprawę zgłaszano, nie doczekano się interwencji więc wezwano strażaków, kiedy wiatr się nasilił

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Strażacy usunęli drzewo, które stwarzało zagrożenie na ul. Pomorskiej w Mniszku. Jak twierdzą mieszkańcy sprawę zgłaszano administracji, nie doczekano się interwencji więc wezwano strażaków, kiedy wiatr się nasilił. W trakcie akcji nie zadziałał podnośnik, próbowano go uruchomić przez ponad godzinę, wezwano drugi wóz - był sprawny.

O drzewie stwarzającym zagrożenie w trakcie silnych podmuchów wiatru poinformowano strażaków. Jak się okazało przybyły na miejsce podnośnik okazał się niesprawny. Próbowano go uruchomić przez ponad godzinę, jednak agregat działający przez kilka sekund "kaszląc" czarnym dymem odmawiał posłuszeństwa. Wezwano drugi wóz, ten na szczęście był sprawny.
 
 
Jak mówią mieszkańcy, „informowaliśmy MPGN” o zagrożeniu jakie może stwarzać stare drzewo, nie reagowano więc wezwaliśmy strażaków kiedy pojawił się silny wiatr, a konar zaczął trzeszczeć. 
 
- Jak twierdzą mieszkańcy sprawa była zgłaszana do administracji MPGN, a nawet do radnych - 
 
Wezwani strażacy na ul. Pomorską w Grudziądzu - początkowo z problemami, o czym wspomnieliśmy - rozpoczęli przygotowania do wycięcia drzewa, które ostatecznie wycięto w częściach. W trakcie akcji zabezpieczono okalający teren - spadające gałęzie w trakcie wycinki. 
 
 
 
Zgłaszane - zdaniem mieszkańców administracji - drzewo wydawało od jakiegoś czasu niepokojące odgłosy, w czasie podmuchów wiatru słychać było trzeszczenie. Część konarów została usunięta wcześniej w trakcie wcześniejszych wichur również przez strażaków. Drzewo nadawało się jednak zdaniem mieszkańców do całkowitego wycięcia.
 
Mieszkańcy nie doczekali się interwencji administracji więc poprosili o pomoc strażaków, którzy interweniują w tego typu sprawach, posiadają również sprzęt i umiejętności do przeprowadzenia takiej akcji i z zasady „nic nie kosztują”.