joomla templates top joomla templates template joomla

Strażnicy Miejscy sprawdzą porządek na podwórkach, chodnikach posesji. Można dostać mandat do 500 zł

info: Straż Pożarna, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Aura za oknem staje się coraz bardziej wiosenna. W związku z tym Straż Miejska rozpoczyna kontrole dotyczące utrzymania czystości w mieście i przypomina o podstawowych obowiązkach.
 
Właściciele nieruchomości zobowiązani są do przestrzegania zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy – miasto Grudziądz, który obowiązuje na mocy Uchwały nr XXXIX/57/17 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 28 czerwca 2017 roku.
 
 
 
W myśl przepisów, to właściciele nieruchomości są odpowiedzialni za zapewnienie utrzymania czystości i porządku na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego. Odpowiedzialność ta dotyczy również chodników biegnących wzdłuż nieruchomości i położonych bezpośrednio przy granicy z nimi. Chodzi zatem o utrzymanie czystości na chodnikach, ale i podwórkach czy w bramach.
 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej rozpoczynają właśnie kontrole dotyczące czystości tych miejsc po okresie zimowym i jednocześnie przypominają o obowiązku utrzymania porządku. Za niewywiązywanie się z niego grozi mandat w kwocie do 500 złotych.