joomla templates top joomla templates template joomla

Mężczyzna strzelał w Grudziądzu do dzieci z przedmiotu przypominającego broń. Poszkodowanych zostało dwóch chłopców. Podejrzany usłyszał juz zarzuty

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

We wtorek grudziądzcy policjanci zatrzymali 22 – letniego mężczyznę, który na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu strzelał do dzieci z pistoletu wiatrówki. W mieszkaniu podejrzanego mundurowi zabezpieczali pistolet, z którego mężczyzna wystrzeliwał metalowe kulki. To jednak nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się młody mężczyzna.
 
We wtorek 3 lipca  około godz. 21.00 grudziądzcy policjanci zostali zaalarmowani, że na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu mężczyzna strzela do dzieci z przedmiotu przypominającego broń. Dyżurny jednostki natychmiast na miejsce wysłał policjantów. Na miejscu okazało się, że to jeden z mieszkańców strzelał do dwójki dzieci bawiących się przed blokiem mieszkalnym.
 
Poszkodowanych zostało dwoje chłopców w wieku 8 i 9 lat. Dzieci miały zasinienia i otarcia naskórka od uderzania metalowych kulek.
 
Mężczyzna był znany mieszkańcom, więc policjanci bez trudu trafili do jego mieszkania. 22 – latek na widok policjantów zachowywał nerwowo i chciał ukryć jakiś przedmiot. Mundurowi odebrali rzecz, jednak nie był to pistolet, a woreczek z prawie 2 gamami marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego mieszkania stróże prawa znaleźli pistolet zasilany dwutlenkiem węgla, z którego wystrzeliwane były metalowe kulki.
 
 
Podejrzany w dniu w czwartek 5 lipca usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: posiadania w mieszkaniu środków odurzających oraz narażenia na utratę zdrowia dwojga dzieci. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury celem rozpatrzenia wniosku policjantów o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.
 
Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych. Zatrzymany będzie musiał stawiać się w grudziądzkiej jednostce 3 razy w tygodniu, został zobowiązany do wpłaty poręczania majątkowego, otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi dziećmi oraz nie może opuszczać kraju.