joomla templates top joomla templates template joomla

Świadek zapisał numery rejestracyjne auta, które wjechało na pasy wprost pod pieszych. Kierowcę złapano, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

info: KMP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W miniony weekend na skrzyżowaniu ulic Focha i Al. 23 Stycznia w Grudziądzu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Dzięki zaangażowaniu postronnego świadka, policjantom udało się ustalić sprawcę wykroczenia i go ukarać.
 
 
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 15 lutego ok. godz. 21:20 na skrzyżowaniu ul. Focha i Al. 23 Stycznia w Grudziądzu. Samochód jadący lewym pasem dojechał do przejścia dla pieszych, gdzie zatrzymał się i umożliwił dwójce grudziądzan swobodne przejście na drugą stronę ulicy. Gdy osoby rozpoczęły już manewr i znajdowały się w połowie drogi, prawym pasem tuż przed nimi przejechał inny pojazd nie ustępując im pierwszeństwa.
 
 
Świadek zdarzenia zapisał numery rejestracyjne oraz markę samochodu sprawcy wykroczenia i o wszystkim powiadomił policję. Policjanci sprawdzili zapis z kamer monitoringu miejskiego, który jednoznacznie potwierdził fakt zaistnienia zdarzenia.
 
Mundurowi również bardzo szybko ustalili kierowcę i pojechali do niego. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza, który… nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandaty karne o łącznej wartości 1000zł.
 
 
Policjanci apelują o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu.
 
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych stanowi również jedną z najczęstszych przyczyn spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym, co skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami. W całym 2019 roku było 13 tego typu zdarzeń.