joomla templates top joomla templates template joomla

Swoje zachowanie tłumaczył… zawodem miłosnym. 19-latek zniszczył dwa szlabany należące do Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie promil alkoholu

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 19-latka, który zniszczył dwa szlabany należące do Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie, a swoje zachowanie tłumaczył… zawodem miłosnym. 
 
 
Do zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 22:00. Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zawiadomili postronni świadkowie, którzy widzieli jak młody mężczyzna idzie ul. Małomłyńską, uderzając i kopiąc w przydrożne znaki. 
 
 
Z relacji zawiadamiających wynikało, że gdy znalazł się na wysokości budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, swoją złość postanowił przekierować na dwa szlabany odgradzające wjazd na teren instytucji. Z relacji świadków wynikało, że sprawca najpierw wyrwał szlabany, a następnie za ich pomocą uderzał w sterownik urządzenia, po czym odszedł w nieznanym kierunku. 
 
 
Na miejsce dyżurny natychmiast wysłał patrol, który po krótkich poszukiwaniach natknął się na mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Ten na widok umundurowanych funkcjonariuszy próbował jeszcze uciekać, jednak policjanci bez trudu go dogonili i obezwładnili. Mężczyzną okazał się 19-letni mieszkaniec Grudziądza. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że ma go prawie jeden promil w organizmie. 
 
Mężczyzna przyznał, że zdewastował szlabany należące do Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ponieważ niedawno rzuciła go dziewczyna i musiał gdzieś rozładować swoje emocje. 19-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj (28.11.2019) po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty zniszczenia mienia.  
 
Teraz porywcze zachowanie 19-latka może go słono kosztować, ponieważ wartość uszkodzonych szlabanów pokrzywdzony wstępnie oszacował na 10000zł.