joomla templates top joomla templates template joomla

Sygnały rodziców i szkół o możliwości "pojawienia się pedofilii" w okolicy grudziądzkich podstawówek w Grudziądzu. Sygnały dotarły również do Policji, która sprawdza te informacje

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Przed kilkoma dniami przed jedną z grudziądzkich szkół podstawowych doszło do sytuacji - jak informowali rodzice - która wzbudziła u opiekunów dzieci niepokój. Do dziecka znajdującego się przed szkołą podjechał samochód, dziecko próbowano zwabić do pojazdu cukierkami.

Do dyrektorów grudziądzkich szkół dotarły informacje o sytuacjach, które mogą budzić zaniepokojenie wśród rodziców dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Z informacji jakie pojawiły się ze strony rodziców wynik, że przed kilkoma dniami w pobliżu jednej z grudziądzkich placówek pojawił się pojazd, a w nim nieznani osobnicy 
 
- próbujący zwabić dziecko do pojazdu proponując mu cukierki - 

Informacja tego typu pojawiła się przed kilkoma dniami, teraz jednak pojawiły się oficjalne komunikaty na stronach szkół w tym na stornie internetowej SP 16 w Grudziądzu: 
 
- „W związku z informacjami dotyczącymi pojawienia się osób obcych wokół terenów szkół podstawowych prosimy o baczne zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci poza szkołą. W szkole zostaną przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Serdecznie prosimy o porozmawianie z dziećmi na ten temat oraz uczulenie ich na możliwość wystąpienia niebezpieczeństwa. Prosimy o poważne potraktowanie sprawy” - informuje Rafał Chylewski dyrektor szkoły
 
 
 
W informacji jednego z rodziców udotępnionej na fb wynika, że szkoły wysłały również powiadomienia w wiadomościach do rodziców na e-dziennik o pojawiających się pedofilach przy szkołach. 
 
- "W związku z informacjami dotyczącymi pojawienia się pedofilii wokół terenów szkół podstawowych prosimy o baczne zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów w szkole oraz poza nią. W dniu dzisiejszym przeprowadzę z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz proszę o przeprowadzeniu rozmów z dziećmi w domu" - czytamy w informacji udotępnionej przez rodzica.
 
Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego Komendy Policji w Grudziądzu wynika, że tego typu sygnał dotarł również do policji.

- "Do Komendy Policji w Grudziądzu dotarł taki sygnał. Sprawdzamy jego wiarygodność. Na chwilę obecną nie potwierdzono działania niezgodnego z prawem" - informuje rzecznik.