joomla templates top joomla templates template joomla

Szarpiącego się pracownika ochrony ze złodziejem w jednej z grudziądzkich drogerii zauważył policjant w czasie wolnym. Obezwładnił napastnika i oczekiwał z nim na patrolu

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjant widząc szarpiącego się pracownika ochrony ze złodziejem w jednej z grudziądzkich drogerii natychmiast ruszył z pomocą. Obezwładnił napastnika i oczekiwał z nim na przyjazd patrolu policji. Sprawca chciał ukraść artykuły drogeryjne. Usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorkowy wieczór 18 stycznia tuż po godzi nie 19:00 funkcjonariusz naszej komendy będąc w czasie wolnym od służby w jednej z galerii handlowej, zauważył jak w drogerii pracownik ochrony szarpie się z jakimś mężczyzną. Napastnik był zamaskowany, miał założoną kominiarkę oraz rękawiczki przeznaczone do walk. Widząc tą sytuację natychmiast ruszył z pomocą. Obezwładnił sprawcę i oczekiwał na patrol interwencyjny policji.
 
 
Po zatrzymaniu okazało się, że jest to dobrze znany grudziądzkim mundurowym 18-letni mieszkaniec naszego miasta, wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu. W jego kurtce znaleziono kosmetyki z którymi próbował się wydostać ze sklepu nie płacąc.
 
Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do komendy policji gdzie następnie trafił do policyjnej celi. W srodę śledczy przedstawili 18-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.