joomla templates top joomla templates template joomla

Szedł przez Grudziądz, trzymał dwie maczety oraz pistolet pneumatyczny, którymi wymachiwał. Stanowił poważne zagrożenie dla mieszkańców miasta

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Spacerował ulicami miasta z niebezpiecznymi przedmiotami. Miał w ręku dwie maczety oraz pistolet pneumatyczny, którymi wymachiwał. Stanowił poważne zagrożenie dla mieszkańców miasta. Mężczyzna został ujęty przez patrol Straży Miejskiej i przy pomocy operatorów monitoringu.
 
 
Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach przedpołudniowych. Dyżurny Straży Miejskiej w Grudziądzu odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który spacerował ulicą Chełmińską z niebezpiecznymi przedmiotami w ręku i dziwnie się zachowywał. Z relacji kobiety, która w obawie o swoje bezpieczeństwo postanowiła powiadomić Straż Miejską, wynikało, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.
 
 
Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zgłoszenia jeden z patroli zmotoryzowanych, uruchomieni do akcji zostali również operatorzy miejskiego monitoringu, którzy namierzyli osobę. Na ulicy Narutowicza patrol ujął mężczyznę, który w momencie podejmowania tych czynności był agresywny i stawiał opór. Funkcjonariusze, zachowując wszelkie procedury, zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego.
 
Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dwie maczety o długości około 60-70 cm oraz pistolet pneumatyczny. Z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur został przekazany Policji, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.