joomla templates top joomla templates template joomla

Ta twarz wydała się policjantom znajoma. Skojarzenie jednak nie było pozytywne, okazało się że za kierownicą siedzi osoba, z zakazem prowadzenia pojazdów.

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Funkcjonariusze z Grudziądza zatrzymali kierowcę citroena, który nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To już kolejne tego rodzaju przestępstwo, które ma na swoim koncie lekceważący prawo 33-latek. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych bo rozpoznała go policjantka z wcześniejszej kontroli i skojarzyła, że ta osoba nie powinna kierować samochodem. Sprawa trafi do sądu.
 
 
Policjanci wykonują kilkanaście kontroli drogowych dziennie i nie każda z nich pozostaje w ich pamięci. Zdarzają się jednak takie, kiedy mundurowi je zapamiętują, a potem niejednokrotnie wykorzystują w służbie „zapisane w głowie” wiadomości. 
 
 
Tak stało się i tym razem, kiedy funkcjonariuszka z „drogówki” w trakcie patrolu zauważyła na ul. Sienkiewicza za kierownicą citroena znajomą z wcześniejszej kontroli osobę. Policjantka wiedziała już, że prowadzący pojazd mężczyzna nie powinien kierować autem, gdyż zabronił mu tego sąd. Lekceważący prawo 33-latek został zatrzymany do kontroli. 
 
Sprawdzenie osoby w policyjnych systemach informatycznych było tylko formalnością potwierdzającą dobrą pamięć policjantki. Oczywiście zatrzymany dalej już nie pojechał. Kontrola zakończyła się odholowaniem samochodu. Koszty z tym związane będzie musiał pokryć właściciel. To dodatkowa dolegliwość dla kierowców nie respektujących prawa.
 
 
 
Wkrótce policjanci skierują sprawę do sądu. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.