joomla templates top joomla templates template joomla

W trakcie prac remontowych mostu kolejowego w Tczewie zawaliło się rusztowanie. Wśród poszkodowanych są pracownicy z Grudziądza

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: youtube/Tcz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W trakcie remontu mostu kolejowego nad Kanałem Młyńskim w Tczewie doszło do zawalenia konstrukcji rusztowania. W trakcie wypadku na rusztowaniu pracowało 6 osób, 5 spadło. Jeden zdążyła zejść. Wśród poszkodowanych są pracownicy z Grudziądza. 
 
Do wypadku w trakcie remontu mostu kolejowego nad Kanałem Młyńskim doszło w Tczewie w piątek 3 sierpnia. Rusztowanie na którym pracowała ekipa remontowa zawaliło się. 
 
Remont mostu trwał już 3 miesiące, na zlecenie spółki kolejowej. Rusztowanie było drewniane i pracowało na nim 6 osób. 
 
- Z informacji policji wynika, że 5 osób zostało poszkodowanych - spadło z rusztowaniem, wśród nich byli pracownicy z Grudziądza - jak wynika z naszych informacji. 
Jedna osoba wyszła z wypadku bez większych obrażeń, skończyło się jedynie na drobnych zranieniach. 
 
Poszkodowanych przewieziono do szpitali, w tym jedna z osób została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Trójmieście. Czterech kolejnych pracowników poszkodowanych w wypadku trafiło do szpitali w Tczewie i Starogardzie. 

Na miejscu wypadku skierowano inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy i Nadzoru Budowlanego. Ustalenia w pierwszej kolejności maja dotyczyć tego, czy rusztowanie posiadała atest, a więc czy było bezpieczne.