joomla templates top joomla templates template joomla

Tragedia przy Kilińskiego w Grudziądzu. W pożarze zginęła 63-letnia kobieta. Ogień pojawił się na drugim piętrze i wypalił dziurę w podłodze, przez co piec kaflowy wpadł do mieszkania piętro niżej

info: TVP włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Ogień pojawił się w nocy w budynku przy ulicy Kilińskiego. Zginęła lokatorka jednego z mieszkań. Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnej.
 
 
Dramat zaczął się na drugim piętrze w kamienicy przy ulicy Kilińskiego. To tam pojawiły się pierwsze płomienie. Prawdopodobnie z powodu niedomkniętych drzwiczek pieca kaflowego, z którego wypadł żar. Ogień wypalił dziurę w podłodze, przez co piec wpadł do mieszkania na pierwszym piętrze.
 
- W wyniku zaczadzenia zginęła 63-letnia kobieta - mieszkanka kamienicy - 
 
 
Do pożaru doszło około północy. W akcji gaśniczej wzięło udział 5 zastępów straży pożarnej. - Największe problemy były z tym, że pożar prawdopodobnie długo był w fazie takiej ukrytej, przez nikogo niezauważone i już była bardzo wysoka temperatura, oczywiście zadymienie – informuje mł. bryg. Paweł Korgol, rzecznik prasowy PSP w Grudziądzu.
 
Lokatorzy kamienicy ze swoich mieszkań ewakuowali się sami. Grudziądzki ratusz zapewnił pomoc mieszkańcom z pierwszego piętra, którzy stracili w ogniu cały swój dobytek. - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami również, czyli spółka która administruje ten budynek zapewni mieszkańcom lokal zastępczy. Przez cały czas jesteśmy też w kontakcie z tą rodziną i na bieżąco monitorujemy czy mają jakieś potrzeby – mówi Beata Adwent, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Grudziądzu.
 
 
 
Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny. To właśnie teraz odnotowuje się najwięcej zatruć tlenkiem węgla. Uniknąć zaczadzenia można dzięki specjalnym czujnikom. To właśnie one mogą uratować nas przed cichym zabójcą. - Montowane czujniki są najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli mamy sprawne systemy wentylacyjne, drożne kanały dymowe to taka czujka tlenku węgla ratuje życie, gdy na przykład dzieje się coś u sąsiada – wyjaśnia mł. bryg. Korgol.
 
W przypadku pożaru należy się niezwłocznie ewakuować i w miarę możliwości poinformować o zagrożeniu sąsiadów. Jeśli nie ma możliwości ewakuacji należy otworzyć okno w miejscu gdzie nie ma ognia oraz zabezpieczyć się przed dymem. W obu przypadkach najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych, a także wezwanie pomocy.