joomla templates top joomla templates template joomla

Tragedia w trakcie prac polowych w miejscowości Przesławice w powiecie grudziądzkim. 7-letnia dziewczynka włożyła rękę do uruchomionej maszyny rolniczej

info: Policja, Grudziądz: fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

7-letnia dziewczynka weszła na przyczepę rolniczą, gdzie pracowali jej rodzice i niespodziewanie włożyło rękę w podajnik do zboża. Dziecko po uwolnieniu przez strażaków trafiło do szpitala. Niestety dziewczynka straciła dłoń. W sprawie pracują policjanci, którzy ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

 
 
Wczoraj (25.07.19) wieczorem w miejscowości Przesławice w gminie Łasin doszło do wypadku w gospodarstwie rolnym. Do zdarzenia doszło w trakcie prac rozładunku zboża z przyczepy rolniczej.
 
7-letnia dziewczyna weszła na przyczepę, gdzie pracowali jej rodzice i niespodziewanie włożyła dłoń w podajnik żmijkowy. Dziewczynka po uwolnieniu przez strażaków trafiła do szpitala, niestety dłoń została odcięta i nie udał się jej uratować.
 
 
Na miejscu pracowali policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali pierwszych świadków. Ustalono, że rodzice byli trzeźwi. Na miejscu wykonywane czynności nadzorował prokurator.
 
Funkcjonariusze będą ustalać w jaki sposób była sprawowana opieka nad dzieckiem i jakie były wszystkie okoliczności zdarzenia.
 
 
 
Policjanci apelują o ostrożność podczas prac rolniczych.
 
Dla wielu ludzi lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. To okres, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem specjalistycznych maszyn rolniczych. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas prac polowych.
 
Policjanci radzą:
 
- nigdy nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kieruj pojazdami i maszynami rolniczymi po alkoholu i nie pozwól też aby czynili to inni!
 
- nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
 
- nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! Przewożony materiał jest zazwyczaj sypki albo bardzo niestabilny i ruchomy. Upadek z załadowanej przyczepy może nieść za sobą tragiczne skutki.
 
- nie naprawiaj i nie operuj przy włączonych maszynach rolniczych. Ruchome części maszyn mogą wciągnąć twoją rękę lub nogę i pozbawić Cię kończyny lub spowodować śmierć! Ważne jest by rękawy długiej koszuli zawsze były podciągnięte minimum do łokci. Zapobiegnie to wciągnięciu ręki przez maszynę.
 
- ubieraj się odpowiednio do pogody i warunków w jakich pracujesz! Ważne jest obuwie – bezpieczne i ochronne. Do wielu dotkliwych kontuzji dochodzi podczas pracy w butach, które nie usztywniają stawu skokowego oraz nie posiadają antypoślizgowej podeszwy.
 
Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych!
 
Aby uniknąć wypadków, które bardzo często bywają tragiczne w skutkach, pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa. Ważne są także treściwe posiłki w ciągu dnia. Zdarza się, że rolnicy pracują przez dłuższy czas w pełnym słońcu bez jedzenia, co powoduje osłabienie organizmu. Pamiętajmy o wodzie, której w taką pogodę należy pić jak najwięcej.
 
Zróbmy wszystko, aby prace polowe były bezpieczne dla nas i dla naszych dzieci.