joomla templates top joomla templates template joomla

Trzy osoby podróżujące samochodem zatrzymane przez policję. W pojeździe znajdowały sie 2 kilogramy marihuany

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W piątek grudziądzcy policjanci w czasie kontroli drogowej ujawnili, że w pojeździe opel przewożono ponad 2 kg marihuany. Do sprawy mundurowi zatrzymali trzy osoby podróżujące autem. W niedzielę 1 lipoca prokurator przestawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. W poniedziałek 2 lipca podejrzani zostali doprowadzeni do sądu, który zadecydował, że dwie osoby trafiły do aresztu na 3 miesiące. Wobec trzeciego z podejrzanych sąd zastosował dozór policyjny i poręcznie majątkowe.
 
W piątek 29 czerwca około godz. 21.00 grudziądzcy policjanci na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Zafira. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Jeden z mężczyzn pochodził z środowiska pseudokibiców i był znany policjantom. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu w wyniku której ujawnili w samochodzie zafoliowaną paczkę, której zawartość zainteresowała mundurowych. 
 
 
 
Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Pakunek zawierał ponad 2 kilogramy marihuany. Dwaj mężczyźni i kobieta jadąca autem zastali zatrzymani do sprawy w policyjnym areszcie. W niedzielę 1 lipca wszyscy podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania wspólnie i w porozumieniu znacznych ilości środków odurzających. W poniedziałek 2 lipca policjanci doprowadzili osoby do sądu, celem rozpatrzenia wniosku prokuratury dotyczącego zastosowania sankcji wobec podejrzanych.  
 
Sąd zadecydował, że 43 – letni mężczyzna kierujący pojazdem będzie musiał stawiać się w grudziądzkiej komendzie 4 razy w tygodniu oraz, że podejrzany będzie musiał wpłacić poręcznie majątkowe. Pasażerowie 22 – letni mężczyzna i 21 – letnia kobieta trafili na 3 miesiące do aresztu.
 
Za przestępstwo narkotykowe zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież