joomla templates top joomla templates template joomla

Uczeń grudziądzkiego liceum ujął złodzieja, który ukradł ze sklepu proszki do prania. Wezwana na miejsce policja ujęła intruza

info: Urząd Miasta, Grudziądz.

 
Słowa uznania należą się licealiście, który będąc świadkiem kradzieży sklepowej, nie wahał się ani chwili i w bezpośrednim pościgu ujął złodzieja. Grudziądzanin poczekał do przyjazdu patrolu, a następnie przekazał amatora cudzej własności interweniującym policjantom, którzy ukarali go mandatem karnym.
 
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 19 lutego około 19:40. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu został poinformowany o tym, że na osiedlu Lotnisko został ujęty sprawca kradzieży sklepowej. Na miejsce został wysłany patrol policji.
 
 
 
Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, okazało się, że obywatelskiego zatrzymania dokonał licealista. Policjanci ustalili, że młody grudziądzanin był akurat przed sklepem, gdy z środka wybiegł mężczyzna ze skradzionymi proszkami do prania. Gdy zgłaszający zorientował się, że doszło do kradzieży sklepowej, bez wahania ruszył w pościg za złodziejem, którego ujął kilkadziesiąt metrów dalej. 
 
Licealista o powyższym fakcie powiadomił Policję i poczekał na przyjazd patrolu. Sprawcą kradzieży okazał się 30-letni grudziądzanin, doskonale znany interweniującym policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a skradzione produkty odnieśli z powrotem do sklepu, gdzie wróciły na półkę.
 
Grudziądzcy policjanci dziękują za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą.