joomla templates top joomla templates template joomla

Ukradł z drogerii perfumy, lecz został zauważony przez pracownika ochron, doszło do szarpaniny. 21-latek wyrwał się i uciekł. Po pościgu ujęła go policja

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dozór i poręczenie majątkowe zastosował Prokurator wobec 21-letniego grudziądzanina, który dokonał rozboju w jednej z drogerii na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w bezpośrednim pościgu krótko po zdarzeniu.
 
 
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 października ok. godz. 17:00 w centrum miasta. Policjanci, którzy patrolowali ul. Legionów zauważyli, że przed jedną z drogerii szarpią się dwie osoby. Jedną z nich był pracownik ochrony, który usiłował ująć młodego człowieka, lecz ten mu się wyrwał i uciekł w pobliską bramę. Policjanci udali się za mężczyzną w pościg, który skończył się w pobliskiej kamienicy, gdzie napastnik został zatrzymany.
 
 
Okazało się, że jest to 21-letni grudziądzanin, doskonale znany policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł z drogerii perfumy, lecz został zauważony przez pracownika ochrony, który usiłował go ująć. 21-latek w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru zaczął na niego napierać i popychać, aż obaj wyszli ze sklepu, gdzie zostali zauważeni przez nadjeżdżający patrol. Skradzione perfumy udało się odzyskać i towar trafił na sklepową półkę, a 21-latek do policyjnej celi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że młody mężczyzna niespełna tydzień wcześniej groził pracownicy innego sklepu.
 
W czwartek mężczyzna został doprowadzony przed oblicze Prokuratora, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju i kierowania gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec niego również policyjny dozór i poręczenie majątkowe.