joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga na dzikie zwierzęta przemieszczające się ulicami w centrum Grudziądza

info: Straż Miejska/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Straż Miejska zwraca się z apelem do mieszkańców miasta o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami, które można spotkać nawet w centrum naszego miasta. Dzisiaj w nocy z środy na czwartek (19-20 maja) operator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego Straży Miejskiej zauważył biegającą po mieście sarnę.

Obecnie coraz częściej mamy styczność ze zwierzętami dzikimi, nie tylko na terenach leśnych, ale również na posesjach prywatnych, na drogach czy w mieście. Zwierzęta te, nie są udomowione i żyją w warunkach niezależnych od człowieka. Z natury są płochliwe, ale jednocześnie nieprzewidywalne. Zaskoczone spotkaniem z człowiekiem mogą stać się agresywne.
 
 
Zarówno sarna jak i inne zwierzęta (np. dzik, jeleń) mogą powodować zagrożenie w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach porannych i po zmierzchu. Podczas jazdy należy wówczas zachować szczególną ostrożność.
 
 
Chcąc zapobiegać wkraczaniu zwierząt wolno żyjących na tereny miejskie, należy zamykać śmietniki, nie dokarmiać zwierząt, ponieważ pozostawienie im pokarmu zwabia je do miasta w celu zdobywania pożywienia. W przypadku zauważenia w porze nocnej dzikiego zwierzęcia nie należy do niego pod żadnym pozorem podchodzić, ale pozwolić mu samodzielnie przemieścić się na tereny leśne. Jeżeli zwierzę wejdzie na posesję wystarczy pozostawić mu możliwość swobodnego jej opuszczenia. Jednakże, gdy jedyne wyjście prowadzi na drogę należy powiadomić odpowiednie służby.
 
Pojawienie się dzikich zwierząt powinno się zgłaszać. Można to zrobić telefonując do Straży Miejskiej w godzinach urzędowania i na Policję całodobowo.