joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga, ślisko na drogach. W Okoninie kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z jezdni i dachował

info: Po0licja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Zamarzająca mżawka stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.
 
 
Okres zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od posiadaczy „czterech kółek” większego refleksu i wyobraźni.
 
 
Pomimo, że tej zimy temperatury są stosunkowo wysokie, a opadów śniegu nie ma za dużo, to jest to bardzo złudne i mylące dla kierowców. Marznąca mżawka utrudnia prowadzenie samochodu, zwłaszcza w godzinach rannych.
 
 
Na drogach jest bardzo ślisko, o czym przekonał się kierowca z powiatu brodnickiego, który w czwartek 23 stycznia nad ranem w miejscowości Okonin nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z jezdni i dachował. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd.