joomla templates top joomla templates template joomla

W bagażniku samochodu znajdowały się 3 worki, w których było ponad 60 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Kierujący, 28-letni mieszkaniec Grudziądza, został zatrzymany

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili ponad 60 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Jej posiadacz naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 29 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
 
 
Do zdarzenia doszło wczoraj (23.10.2019) ok. godz. 16:45. Patrol grudziądzkiej policji zatrzymał do rutynowej kontroli kierującego samochodem marki Audi. Z uwagi na silną woń tytoniu w kabinie kierowcy, stróże prawa postanowili dokładniej przyjrzeć się kontrolowanemu pojazdowi. 
 
 
Jak się okazało, przeczucie oraz zmysł powonienia ich nie myliły, gdyż w bagażniku samochodu znajdowały się 3 worki, w których było ponad 60 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Kierujący, 28-letni mieszkaniec Grudziądza, został zatrzymany, a przewożona przez niego kontrabanda skonfiskowana. 
 
Śledczy wstępnie ustalili, że jej wartość to ponad 29 tysięcy złotych. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna.