joomla templates top joomla templates template joomla

W jednej z grudziądzkich firm spalano odpady, deski pokryte chemikaliami oraz pozostałościami odpadów meblowych. Z wydobywał się gęsty i duszący dym. Sprawca otrzymał wysoki mandat karny

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

We wtorek funkcjonariusze Patrolu Ekologicznego podjęli interwencję w jednej z grudziądzkich firm. Wykryto spalanie odpadami, za które nałożono wysoki mandat.
 
 
W wyniku zgłoszonej interwencji Eko Patrol udał się do siedziby firmy, z której komina miał wydobywać się gęsty i duszący dym. Po dotarciu na miejsce strażnicy przeprowadzili szereg czynności służbowych, polegających między innymi na kontroli paleniska pieca CO w kotłowni budynku warsztatu.
 
 
W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono spalanie odpadami: połamanymi płytami wiórowymi, pokrytymi chemikaliami deskami oraz pozostałościami odpadów meblowych. Ponadto, w wybranym z pieca popiele znaleziono inne, spalone wcześniej odpady.
 
Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokiej kwocie. Funkcjonariusze wydali również polecenie zagaszenia pieca oraz usunięcia z niego niedozwolonych do spalania materiałów. Dodajmy, że po kilku tygodniach firma zostanie poddana ponownej kontroli.