joomla templates top joomla templates template joomla

W Nicwałdzie pod Grudziądzem pociąg staranował samochód osobowy. Według ustaleń policji kierowca nie upewnił się czy nadjeżdża pociąg

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W poniedziałek 8 maja około godz. 15.40 na przejeździe kolejowym w Nicwałdzie niedaleko Grudziądza pociąg uderzył w samochód osobowy. Kierowca vw golfa trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci sprawdzili, że maszynista i prowadzący samochód byli trzeźwi.
 
W poniedziałek około godz. 15.40 na przejeździe kolejowym w Nicwałdzie niedaleko Grudziądza pociąg uderzył w samochód osobowy. 41 letni mężczyzna kierujący volkswagenem trafił do szpitala, jechał sam. W zdarzeniu nie ucierpiały inne osoby.
 
 
Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że to kierowca auta osobowego nie upewnił się czy nie nadjeżdża pociąg. Prowadzący auto osobowe wjechał na przejazd bezpośrednio przed jadący pociąg. Siła uderzenia była tak duża, że samochód kilka razy obrócił się wokół własnej osi.
 
 
Przejazd kolejowy w Nicwałdzie nie jest wyposażony w zapory, nie ma tutaj też sygnalizacji świetlnej. Przepisy i znaki drogowe obligują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i zatrzymania się przed torowiskiem. Dużo szczęścia miał sprawca, że przy tak poważnym zderzeniu doznał jedynie ogólnych potłuczeń.
 
Policjanci uznali, że w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie sprawcy przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu. Do sądu trafi też zatrzymane sprawcy prawo jazdy. Mundurowi będą wnioskować o karę dodatkową dla nierozważnego kierowcy w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna może stracić uprawnienia nawet na 3 lata.