joomla templates top joomla templates template joomla

Działania "Prędkość" w Grudziądzu. W trakcie 120 kontroli wykazano aż 109 wykroczeń. Kolejne osoby straciły prawo jazdy za jazdę w ternie zabudowanym z nadmierną prędkością

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W czartek 4 czerwca w godzinach 6:00 – 22:00 grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w obszarach zabudowanych i na drogach o dużym natężeniu ruchu.
 
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na możliwość zaistnienia wypadku drogowego oraz ich skutków. Dlatego w czwartek grudziądzcy policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Miały one charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a przede wszystkim osoby, które dopuściły się rażących przekroczeń prędkości, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.
 
 
W działaniach brało udział 17 policjantów oraz 1 funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi pełnili służbę statycznie, dynamicznie w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, a także na motocyklach. To Ci ostatni tylko w przeciągu 20 minut w miejscowości Szembruk zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.
 
Jednym z nich okazał się kierujący samochodem Ford – 27 letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, a już po 20 minutach również kierujący fordem 22 letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Obojgu z nich mundurowi odebrali prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandaty i punkty karne.
Ogółem podczas trwania działań policjanci skontrolowali 120 kierujących, ujawniając 109 wykroczeń. Ponadto zatrzymano 3 uprawnienia do kierowania pojazdami oraz 3 dowody rejestracyjne.
 
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali ograniczeń prędkości, a także zmniejszali ją w miejscach, gdzie wymaga tego zdrowy rozsądek tj. w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy skrzyżowaniach.