joomla templates top joomla templates template joomla

Weszli do mieszkania z 67-latkiem, kiedy nie chciał wydać im pieniędzy pobili go dotkliwie. Policja zatrzymała dwie kobiety i dwóch mężczyzn

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w czwartek napadli na 65-latka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania wraz z pokrzywdzonym weszło co najmniej dwóch sprawców, którzy następnie doprowadzili go do bezbronności i ukradli mienie o wartości kilkuset złotych. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (10.09.2020). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony do swojego mieszkania wszedł z dwiema kobietami i dwojgiem mężczyzn. Tam został dotkliwie pobity, kiedy nie zgodził się na wydanie pieniędzy napastnikom. Sprawcy zabrali mienie o wartości kilkuset złotych i uciekli z mieszkania przed przyjazdem policji.
 

Na miejsce został skierowany patrol oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Policjanci zabezpieczyli ślady, a następnie przesłuchali świadków. Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonych dowodów, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, pomimo tego, że pokrzywdzony został zabrany do szpitala i nie był w stanie podać szczegółów odnośnie zaistniałego zdarzenia.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika że w zdarzeniu brały udział 37 i 53-letnia kobieta oraz 33 i 38-letni mężczyzna - doskonale znani grudziądzkim stróżom prawa. Wszyscy zostali zatrzymani już następnego dnia w godzinach rannych. W toku czynności ustalono, że głównymi napastnikami byli mężczyźni.
 
Z uwagi na to, kobiety zostały przesłuchane i zwolnione, natomiast mężczyźni w sobotę (12.09) zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował rozbójników na okres 3 miesięcy. Z uwagi na wcześniejsze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, sprawcom grozi do 12 lat więzienia.