joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci zakończyli jego podróż, stracił prawo jazdy. Wjechał w obszar zabudowany z prędkością 120 km/h o 70 km więcej niż zezwalają na to przepisy.

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali kierowcę volvo, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu i 10 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy. 42 – letni kierowca przez okres trzech miesięcy nie będzie mógł siadać za kierownicą.
 
 
W czwartek 7 lutego policjanci z grudziądzkiej „drogówki” nadzorowali ruch na drodze krajowej nr 55. Funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie marki bmw wjeżdżając do miasta zauważyli, że jadący przed nimi kierowca volvo jedzie zbyt szybko. 
 
 
Auto minęło tablicę z informacją o obszarze zabudowanym jednak kierowca nie zmniejszył prędkości. Mundurowi dokonali wtedy pomiaru prędkości jazdy tego pojazdu. Policyjny videorejestrator wskazał, że kierowca pędził 120 km/h, to 70 km/h więcej niż można było o tej porze w mieście. Szybką jazdę natychmiast przerwali funkcjonariusze zatrzymując pojazd do kontroli.
 
Okazało się, że samochodem kierował 42 – letni mężczyzna. Policjanci za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Prowadzący auto został ukarany mandatem, a na jego koncie kierowcy pojawiło się 10 punktów karnych. Teraz właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.