joomla templates top joomla templates template joomla

Włamał się do jednego z budynków na terenie Grudziądza. Ujęto go na gorącym uczynku, ponieważ przypadkowi świadkowie zgłosili sprawę na policję. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia

info: Policja/KMP Grudziądz; fot: Archiwum/Policja.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który włamał się na teren jednej z posesji w mieście. Nie zdołał jednak nic wynieść, bo został ujęty na gorącym uczynku przez przypadkowego świadka. Sprawca usłyszał już zarzuty.

W sobotę 28 listopada dyżurny grudziądzkiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadka sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z budynków na terenie miasta.
 
 
Natychmiast w to miejsce pojechał patrol policji, który zatrzymał podejrzewanego mężczyznę. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Grudziądza, dobrze znany grudziądzkim mundurowym z wcześniejszych kradzieży. Funkcjonariusze, w czasie prowadzonych oględzin, ujawnili przygotowane przedmioty, które miały być wyniesione. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwiał, bo w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj (30.11) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Świadkowi dziękujemy za zaangażowanie, a w szczególności gratulujemy godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich.