joomla templates top joomla templates template joomla

Notorycznie okradał punkt skup złomu, najwyraźniej sprzedając potem swoje łupy ponownie. Wcześniej miał też na koncie włamanie do domu katechetycznego skąd ukradł narzędzia

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Posterunku Policji w Łasinie zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który włamał się do domu katechetycznego i notorycznie okradał miejscowy punkt skupu złomu. Podejrzany usłyszał już zarzuty, większość skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. Złodziej może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
Policjanci z Łasina we wtorek 9 października przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do punktu skupu złomu. Sprawca wybił szybę w małym oknie i dostał się do wnętrza budynku skąd ukradł około 100 kg miedzi. Złodziej nie przypuszczał jednak, że wewnątrz budynku są kamery, które zarejestrowały zdarzenie. Funkcjonariusze wiedzieli już jak wygląda sprawca. Jeszcze tego samego dnia policjanci patrolujący teren miasta zauważyli osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Stróże prawa zatrzymali 40 – letniego mężczyznę i przewieźli do jednostki w Grudziądzu, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie.
Policjanci z Łasina posługując się zgromadzonym wcześniej materiałem dowodowym między innymi w postaci nagrań z monitoringów do innych spraw „powiązali” kilka z nich z zatrzymanym mężczyzną. We wrześniu w odstępnie kilku dni zatrzymany trzykrotnie dokonał kradzieży aluminium z tego samego punktu skupu złomu ciągle będąc nagrywanym przez kamery. W sierpniu mężczyzna włamał się do będącego w remoncie domu katechetycznego w Łasinie, tam nie było wtedy monitoringu jednak sprawca pozostawiał inne ślady na podstawie których został zidentyfikowany. Złodziej ukradł stamtąd różnego rodzaju elektronarzędzia wartości około 1500 zł.
 
Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia i cześć metali kolorowych. 40 - latek w środę (10.10.2018) usłyszał zarzuty dokonania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do wskazanych miejsc. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw.
 
Mężczyzna może trafić do więzienia na kilka lat, kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5, za kradzież z włamaniem „za kraty” można trafić nawet na 10 lat.