joomla templates top joomla templates template joomla

Wyjątkowo zuchwała kradzież. Wyrwał starszej kobiecie torebkę doprowadzając ją - nieumyślnie zdaniem prokuratury - do upadku. Kobieta trafiła do spzitala

Agencja Informacyjna eReporter24.pl.

 
18-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki, którą wyrwał starszej kobiecie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona przewróciła się doznając obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Sprawca został niezwłocznie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, usłyszał zarzuty. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat więzienia.
 
Do zdarzenia doszło w niedzielę 14 stycznia ok. godz. 12:00 na osiedlu Mniszek w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do 87-letniej kobiety idącej ulicą podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej torebkę, po czym uciekł. 
 
W wyniku tego pokrzywdzona straciła równowagę, przewróciła się doznając obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala. 
 
 
 
Z uwagi na to, że przy kobiecie nie było żadnych dokumentów, policjantom zajęło kilka godzin nim potwierdzili jej tożsamość i ustalili najbliższych członków rodziny. Inna grupa śledczych w tym czasie zabezpieczyła niezbite dowody, które pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy zdarzenia. 
 
Okazał się nim 18-letni grudziądzanin, który był doskonale znany policjantom, ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Jak się okazało, miał on na swoim koncie również tego typu przestępstwa.
 
 
 
Kryminalni zatrzymali go na drugi dzień w godzinach rannych. Funkcjonariuszom odzyskali też skradzioną torebkę. 18-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut nieumyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała.

Wczoraj 16 stycznia  został również doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.
 
Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym oraz
 
- z uwagi na nieumyślność czynu -
 
zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.