joomla templates top joomla templates template joomla

Wyłudził od mieszkańców Grudziądza nawet 80 tys. Udawał policjanta informując seniorów o trwającej akcji, w której potrzebne są ich pieniądze. Spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W czwartek 6 sierpnia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa „na policjanta”. Mężczyzna, który podając się za policjanta doprowadził do przekazania pieniędzy przez seniora. 
 
Zatrzymany 38-latek odpowie teraz przed sądem, nie tylko za to przestępstwo. Jak się okazało, powiązany jest z innymi oszustwami na terenie miasta, w których seniorzy stracili łącznie blisko 80 000 złotych.
 
 
W ubiegłym tygodniu na terenie Grudziądza pojawiły się zgłoszenia o próbach oszustwa metodą „na policjanta”. Skrupulatna praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu i szybka reakcja na te sygnały doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie jednego z nich. Funkcjonariuszom znany był rysopis sprawcy zaistniałego przestępstwam co pozwoliło wytypować jednego z mężczyzn, którego zauważono na terenie miasta. Policjanci zaczęli go "obserwować".
 
Po pewnym czasie mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, pochodzący z terenu Kłodzka.
 
Jak się okazało, senior odebrał telefon z informacją, że trwa policyjna akcja i konieczna jest pomoc w „działaniach”. Pokrzywdzony postępował zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez oszusta. Ten polecił, by swoje oszczędności mężczyzna przekazał "policyjnemu" kurierowi. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że w ten sam sposób oszukano jeszcze dwie osoby z terenu miasta. Oszust w szybki sposób „wzbogacił” się o blisko 80 tys. złotych. Część tej kwoty udało się odzyskać i zwrócić pokrzywdzonym.
 
Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a później zajęli się nim śledczy. Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut oszustwa oraz wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
 
W sobotę 8 sierpnia sąd przychylił się do wniosku i aresztował oszusta na 3 miesiące. Za udział w oszustwie grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci wciąż weryfikują zebrane w tej sprawie informacje.