joomla templates top joomla templates template joomla

Wypadek w Grucie. Kierowca, który miał ponad dwa promile alkoholu, uderzył samochodem w drzewo, auto wywróciło się na dach. 39–letni ranny kierowca trafił do szpitala

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” likwidowali skutki poważnie wyglądającego zdarzenia w miejscowości Gruta. Kierujący samochodem seat uderzył w drzewo, a następnie auto wywróciło się na dach. 39–letni kierowca jechał sam, ranny mężczyzna trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że prowadzący samochód był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości z pewnością rozpatrzone zostanie pod kątem popełnianego przestępstwa, za które można trafić do więzienia nawet na dwa lata.
 
 
W niedzielę 23 lutego przed godzina 14.00 grudziądzcy policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Gruta samochód osobowy uderzyło w drzewo. Na miejsce wypadku dyżurny niezwłocznie skierował policjantów. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Funkcjonariusze zastali leżący na dachu rozbity samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca pojazdu znajdował się już w karetce pogotowia, gdzie udzielano mu pomocy medycznej. Na miejscu pracowali także strażacy.
 
 
Policjanci wstępnie ustali, że prowadzący samochód stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawo i uderzył w drzewo. Pojazd po uderzeniu wywrócił się na dach. Ranny 39 – latek, który kierował samochodem został przewieziony do szpitala. Mężczyzna jechał sam. Na miejscu wypadku mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca z udziałem technika kryminalistyki. Wykonano szkic sytuacyjny i oględzinom poddano pojazd oraz ustalono świadków. Jeszcze na miejscu zdarzenia prowadzący auto został sprawdzony na zawartość alkoholu urządzeniem alkotest. W wydychanym powietrzu zawartość alkoholu wynosiła ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny rozbitego pojazdu.
 
 
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które można trafić do więzienia nawet na dwa lata. Spowodowanie zdarzenia najprawdopodobniej rozpatrzone zostanie w kategorii kolizji drogowej, policjanci będą ustalać jakie były wszystkie okoliczności tego zdarzenia, żeby wskazać jego bezpośrednią przyczynę.
 
To kolejne przykłady skrajnej nieodpowiedzialności na drodze. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą.