joomla templates top joomla templates template joomla

Wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu przed przejściem to główne wykroczenia kierowców wobec pieszych i rowerzystów

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci w miniony piątek prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
 
W piątek 17 lipca w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy są szczególnie narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń.
 
 
Mundurowi ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów. Głównymi „grzechami” kierujących są nadal: wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom na oznakowanych przejściach dla pieszych czy przejazdach dla rowerzystów.

Przez cały ubiegły tydzień funkcjonariusze drogówki, ujawnili blisko 30 takich naruszeń prawa. W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.