joomla templates top joomla templates template joomla

Wyroki po zajściach na stadionie. Przestępstwa wobec policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej, rzucanie w policjantów elementami ogrodzenia. Zatrzymano również kolejne osoby

info: Policja Grudziądz; fot: screen: youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Osoby zatrzymane przez policjantów podczas meczu piłkarskiego Olimpii Grudziądz i KGS Katowice trafiły już do sądu i prokuratury. W sześciu przypadkach zapadły już wyroki.
 
We wtorek 29 maja do Sądu Rejonowego w Grudziądzu w trybie przyśpieszonym policjanci doprowadzili cztery osoby, których zachowania podczas meczu miały znamiona wykroczeń. Mężczyźni naruszyli regulamin imprezy masowej poprzez rozłożenie transparentu w sposób uniemożliwiający rozpoznanie osób dokujących odpalenia rac.
 
W sprawie o wykroczenia zapadły wyroki. Mężczyźni muszą przepracować 30 godzin na cele społeczne w ciągu miesiąca oraz przez okres 2 latach nie mogą uczestniczyć w żadnej z imprez masowych organizowanych na terenie kraju.
 
 
Do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu w trybie przyśpieszonym mundurowi doprowadzili dwie osoby podejrzane o popełnienie przestępstw wobec interweniujących policjantów. 
 
Kobieta naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza, natomiast mężczyzna rzucił w kierunku interweniujących policjantów wyrwanym metalowym elementem ogrodzenia. W postępowaniu karnym w trybie przyśpieszonym zapadły już wyroki.
 
 
3 miesiące ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac na cele społeczne w wymiarze 25 godzin miesięcznie to wyrok jaki usłyszała zatrzymana. 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby 2 lat, nadzór kuratora, 3 letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz grzywna - to wyrok jaki zapadł w sprawie mężczyzny.
 
Zatrzymany w sprawie zdarzeń na stadionie niepełnoletni 16 - latek trafił do Sądu Rodzinnego, gdzie sąd rozpatrzył jego udział w zajściach pod kątem demoralizacji.
 
Kolejny osoba, którą policjanci zatrzymali w poniedziałek 28 maja będzie odpowiadał w zwykłym trybie. Mężczyzna podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Wczoraj 29 maja został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji 3 razy w tygodniu, nie może opuszczać kraju oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe. 
 
Policjanci z Grudziądza nadal pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem kolejnych pseudokibiców.