joomla templates top joomla templates template joomla

Wyrywkowe kontrole kierowców MZK na zawartość narkotyków i alkoholu. Działania mają związek z niedawnymi wydarzeniami w Warszawie, gdzie "naćpani" kierowcy spowodowali wypadek

info: Policja, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z Grudziądza zorganizowali dla pracowników miejskiego zakładu komunikacji szkolenie w zakresie rozpoznawania objawów zażycia substancji psychoaktywnych oraz alkoholu. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców podróżujących lokalnymi środkami transportu publicznego.

Osoby, co do których istnieje podejrzenie, że zażyły narkotyk bądź dopalacz albo znajdują się pod działaniem alkoholu nie mogą być dopuszczone do służby. Między innymi te tematy poruszał policjant ruchu drogowego prowadzący szkolenie w piątek (10.07) z dyspozytorami Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 
 
Przedstawiał na co zwrócić uwagę za nim kierowca zostanie dopuszczony do pracy. Przekazano na jakie oznaki należy zwracać uwagę, aby „wychwycić” nietypowe, podejrzane zachowanie pracownika i wezwać policję w celu przebadania na zawartość alkoholu lub użyć narkotestera. Wszystko po to, aby było bezpieczniej na naszych ulicach.
 
Policjant poinformował, że będą prowadzone wyrywkowe kontrole kierowców zarówno pod kątem alkoholu, ale także środków psychoaktywnych. Podkreślił także, że w przypadku podejrzenia przebywania pod wpływem alkoholu, lub środków działających podobnie do alkoholu, osoby takie nie mogą być dopuszczone do pracy. Ich niewłaściwy stan psychofizyczny może spowodować narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo.