joomla templates top joomla templates template joomla

Wyrzucał nielegalnie śmieci, trafił do aresztu na 14 dni. „Śmieciarza” udało się ustalić dzięki opakowaniom znajdującym się w odpadach. Okazał się nim pracownik firmy budowlanej z Grudziądza

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z rewiru I dzielnicowych w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 49-latek trafił w ręce policjantów w skutek podjętych czynności do zgłoszenia o dzikim wysypisku śmieciu, jakie pojawiło się na KMZB. Sprawca trafił do więzienia. Policjanci w sprawie wyrzucenia odpadów skierują wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd za zanieczyszczenie miejsca publicznego.
 
 
Kilka dni temu (4.09.19) koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjął zgłoszenie o dzikim wysypisku śmieci. Nieznany sprawca przy ul. Klonowej w Grudziądzu wyrzucił odpady budowlane. Sprawą zajął się dzielnicowy z rewiru I grudziądzkiej komendy. Policjant udał się we wskazane miejsce, gdzie wśród odpadów odnalazł opakowania od materiałów budowlanych, na których znajdowały się informacje o sprzedawcy towaru. 
 
 
Dzięki tym wiadomościom pracujący w sprawie policjant ustalił odbiorcę towaru, którym okazała się firma remontowo-budowlana z Grudziądza. Funkcjonariusz we wtorek (10.09.19) odwiedził szefa firmy, a ten wskazał na osobę, która miała dostarczyć odpady do utylizacji. Obecny na miejscu mężczyzna podejrzewany o wyrzucenie odpadów został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 49-latek jest poszukiwany listem gończym i do ustalenia miejsca pobytu. Sprawca zaśmiecania został zatrzymany, gdyż zgodnie z dyspozycją z listu gończego trafił na 14 dni tymczasowo do aresztu.
 
Policjanci zobowiązali właściciela firmy budowlanej do uprzątnięcia składowiska. W tej sprawie funkcjonariusze sporządzą wniosek o ukaranie 49-letniego bałaganiarza.
 
 
 
Do tej pory funkcjonariusze z Grudziądza na KMZB przyjęli 49 zgłoszeń w kategorii „dzikie wysypisko śmieci”. W 32 przypadkach policjanci doprowadzili już do usunięcia nieczystości i odpadów. Niektórzy sprawcy zostali ustaleni i ukarani. W pozostałych przypadkach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie.