joomla templates top joomla templates template joomla

Przewiercił bak paliwa jednego z zaparkowanych na parkingu aut i do podstawionego wiaderka przelał benzynę. W trakcie policyjnego pościgu uciekła tak długo aż przebił opony w aucie, którym się poruszał

info: Policja Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Po przesłuchaniu trafił prosto do zakładu karnego, bo okazało się, że jest poszukiwany przez sąd.
 
 
Do zdarzenia doszło w środę 8 października około 1:00 w nocy. Dyżurnego grudziądzkiej policji zaalarmowały postronne osoby, które zaobserwowały, jak na jedno z osiedli wjeżdża renault laguna. Świadkowie zdarzenia zwrócili szczególną uwagę na samochód, ponieważe miał on tłumika i był bardzo głośny. Z ich relacji wynikało, że z pojazdu wysiadł mężczyzna, który wkrętarką usiłował przewiercić bak paliwa jednego z zaparkowanych tam aut, po czym do podstawionego wiaderka przelać benzynę.
 
 
Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci bez trudu namierzyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez jadący za nim patrol. Kilka kilometrów dalej mężczyzna musiał "dać za wygraną", bo wjechał w dziurę i przebił dwie przednie opony. Wówczas z samochodu wybiegły trzy osoby. Po krótkich poszukiwaniach policjanci zatrzymali kierowcę,  którym okazał się 34-letni grudziądzanin. Funkcjonariusze ustalili, że jechały z nim jeszcze konkubina i jej córka, które został przesłuchane w charakterze świadków.
 
Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne czyny. Policjanci, po przesłuchaniu, odwieźli 34-latka do Zakładu Karnego, ponieważ w policyjnych systemach widniał jako poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu.