joomla templates top joomla templates template joomla

Wzmożone działania policjantów na przejściach dla pieszych. Jedna osoba straciła prawo, ujawniono szereg wykroczeń w tym nieudzielenia pierwszeństwa przechodniom

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W środę grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta ogólnokrajowa akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów.

 
 
W środę 8 maja w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, motorowerzystów oraz motocyklistów.
 
 
18 funkcjonariuszy ujawniało w szczególności wykroczenia popełnianie przez kierowców wobec pieszych. Mundurowi przyglądali się też jak w ruchu drogowym zachowują się piesi. 
 
Policjanci ujawnili 15 wykroczeń kierowców popełnionych wobec pieszych. W 5 przypadkach było to nieudzielnie pierwszeństwa dla pieszego, pozostałe to nieprawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych. 
 
 
 
W jednym przypadku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Uprawnienia straciła 39-letnia kobieta kierująca samochodem opel, która potrąciła pieszą znajdującą się na oznaczonym przejściu. Sprawa trafi do sądu. W trakcie działań mundurowi ujawnili 5 osób pieszych, którzy też popełnili wykroczenia. 
 
Apelujemy do kierowców o bezwzględne przestrzeganie praw pieszych, jednak oni popełniają więcej błędów niż piesi.