joomla templates top joomla templates template joomla

Z oddziału zakaźnego jednoimiennego szpitala w Grudziądzu uciekł mężczyzna zakażony koronawirusem. Udało się go złapać w Bydgoszczy następnego dnia. Grozi mu do 10 lat więzienia

info tvpbydgoszcz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Jak poinformowął portal tvpbydgoszcz Policjanci z Grudziądza w niedzielę około godz. 20.00 otrzymali informację, że z oddziału zakaźnego jednoimiennego szpitala w Grudziądzu uciekł mężczyzna zakażony koronawirusem. Udało się go złapać w Bydgoszczy następnego dnia. Funkcjonariusze badają, czy zakażony miał z kimś kontakt poza szpitalem. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.
 
- Po otrzymaniu informacji, pierwsze podjęte przez nas czynności dotyczyły kierunku oddalenia się mężczyzny i zatrzymania go. W związku z tym, że mężczyzna pochodził z Bydgoszczy, to właśnie tam została powiadomiona jednostka policji. Rzeczywiście dotarł on do swojego miejsca zamieszkania i w poniedziałek został zatrzymany – powiedział podkom. Szablewski portalowi tvpbydgoszcz.
 
 
Jak informuje portal mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przetransportowało go z powrotem na oddział zakaźny.
 
Jak dodaje oficer prasowy, 12 sierpnia Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu wszczęła śledztwo w tej sprawie z art. 161 par. 3 Kodeksu karnego – narażenie na zarażenie wielu osób. Może mu za to grozić od roku do nawet 10 lat więzienia.
 
Śledztwo ma na celu ustalenie, z iloma osobami miał kontakt zakażony pacjent.