joomla templates top joomla templates template joomla

Zaatakowali policjantów na ul. Toruńskiej w Grudziądzu, którzy chcieli zatrzymać ich kolegę poszukiwanego listem gończym. Potrzebne było wezwanie posiłków

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W trakcie prowadzonej interwencji grudziądzcy mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 31 do 51 lat, za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Wszystkim zostały już przedstawione zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 15 września ok. godz. 17:00. Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w centrum miasta ma przebywać osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu do odbycia zasądzonej kary.
Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie poza osobą poszukiwaną znajdowali się również inni domownicy, którzy na widok mundurowych stali się agresywni i uniemożliwiali zatrzymanie. Mężczyźni pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem nie podporządkowali się poleceniom wydawanym przez policjantów. Na miejsce za pośrednictwem oficera dyżurnego wezwano kolejne patrole z pomocą których agresorzy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.  
 
Wszyscy już zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia.